albanians

59,025 Photos and Videos

2 hours ago

Përshëndetje të gjithë aplikuesve për pozitën e agjentit në MyDasma! Ju njoftojmë se, ne, në MyDasma, jemi duke punuar në kontrollimin dhe vlerësimin e biografive tuaja të dërguara tek ne. Dhe, në momentin që përfundojmë ato, ne do të kontaktojmë vetëm ata që kanë përmbushur kërkesat tona të shpallura në konkurs. Ndërkohë që, ne, ju falenderojmë të gjithë juve që keni aplikuar! Ju sigurojmë se MyDasma do të rritet vazhdimisht dhe, natyrisht se, do të kemi nevojë edhe për më shumë bashkëpunëtorë. Sido që të jetë, ne ju dëshirojmë shëndet dhe suksese! Deri atëherë, gjithë të mirat! MyDasma shqiptare kosovar albanians albaniangirl albanianboy albanianblogger albanianentrepreneur albaniancouple albanianstudents shqiptaret_ne_instagram instaeurope instajob prishtina prizren peje gjilan gjakova rahovec ferizaj decan shkup shkupi struga universitetiprishtines biznes mydasma proudtobealbanian albanians albaniansupermodel tetova

60
5 hours ago

📂Yugoslavia and after: a study in fragmentation, despair and rebirth, David A. Dyker, Ivan Vejvoda, Longman, 1996, p. 236 „Historical evidence links present-day Albanians directly with the Illyrians, Trojans, Thracians, Dalmatians and the ancient tribes of Epirus. Despite all the efforts of politically committed researchers over past few decades, it is difficult to dispute this proposition“. arbereshe arvanitika autochthonous arvanites illyrian albania albanians tirana epirus

260
6 hours ago

Wearing my “Albanian babe” t-shirt in black today even though the sun is warmmmmm! 🖤 today is the first day in months that the sun feels good in my face! I have been waiting for this kind of weather for a while so I could take photos outside lmao! Tag someone you know would love a shirt like this 🥰 albanian albaniangirl albanianblogger albanianeagle shqiponja kuqezi albanianbeauty albanianstyle shqipe tirana prishtina kosovo illyrian shqiptar kosovare albanians albanianmusic qika albanians

18015
10 hours ago

KF LACI: LARGO AI GIOVANI! 🇮🇹Il Kf Laci ⚪️⚫️ è una delle milgiori realtá del campionato albanese. Da qualche anno la societá ha attuato una politica ben precisa: puntare sui giovani albanese. I risultati sono evidenti. Il Laci 🇦🇱 ha dato quattro giocatori alle nazionali. Selmani con la nazionale A, Mersinaj e Xhixha con l’U21🇦🇱 e Prengaj con l’U19🇦🇱. Senza dimenticare che la stella della nazionale Myrto Uzuni è esploso proprio nel Laci durante la scorsa stagione. Oltre a loro ci sono altri talenti come Gjoni (92’), uno dei migliori centrali del campionato, Fangaj (97’), a detta di molti miglior terzino destro del campionato e ex U21, ed Elvi Berisha (99’), ex Leganes 🇪🇸, giocatore molto promettente. 🇦🇱 Laci esht nje nga realitetet më te bukura e futbollit. Prodhimi i talenteve shqiptare esht politika e klubit. Kater lojtaret e Laci jan pkese ekipet kombetares shqiptare: Selmani me kombeterja A, Mersinaj edhe Xhixha me U21🇦🇱 edhe Prengaj me U19🇦🇱. Edhe yll i kombetares A Myrto Uzuni ishte pjes e Lacit viti i kaluar. Talentet e Tjera jan mbrojtes Gjioni (92’), Fangaj (97’) edhe ish lojtari i Leganes 🇪🇸 Elvi Berisha (99’). shqip albania shqiptar shqiperietnik kosovo kosovar kosovian tetovo ballistet plisat kombetare tirana kuqezi kuqezijeti shqipe albanians albanian albaniansbelike albanese 🇽🇰 shqiperi 🇦🇱 shqipëri albanianboy kombetarja

800
11 hours ago

PANUCCI IN CRISI: PROBLEMI FISICI PER SADIKU 🇮🇹 Nell’allenamento di oggi Armando Sadiku si è dovuto fermare a causa di alcuni problemi fisici. Continuano così i problemi per Panucci. Neanche Balaj è al 100%, potrebbe essere così chiamato Vrioni dall’U21🇦🇱 visto il no dell’Albacete🇪🇸 per Manaj. 🇦🇱 Vazhdojne problemet për Panucci. Ne stervitje e sotme Armando Sadiku ka pasur disa probleme fizike. Edhe tjeter sulmues Bekim Balaj nuk esht 100% ne forme. Per kte arsye Panucci mund te marr Vrioni nga kombetarja U21🇦🇱. shqip albania shqiptar shqiperietnik kosovo kosovar kosovian tetovo ballistet plisat kombetare tirana kuqezi kuqezijeti shqipe albanians albanian albaniansbelike albanese 🇽🇰 shqiperi 🇦🇱 shqipëri albanianboy kombetarja

2716
12 hours ago

😍 Dea saluting her favorite hero and proudly wearing our Skënderbeu Halftone design for . Did you know we have a large collection of T-shirts? Shop now at REDxBLACK.com redxblackclothing

78012
12 hours ago

Intolerancat e ushqimit: qumështi dhe laktoza Një nga intolerancat më të përhapura të ushqimit është sigurisht ajo e laktozës, e shkaktuar nga vështirësia e tretjes së saj. Laktoza është sheqeri që gjendet në qumësht. Zakonisht enzimi, i pranishëm në zorrën e vogël, shndërron laktozën në sheqer më të thjeshtë (glukozë dhe galaktosë), të cilat më pas hyjnë në qarkullimin e gjakut. Kur aktiviteti enzimatik reduktohet, laktoza nuk dekompozohet, por transportohet në zorrë të trashë ku fermentohet nga bakteret e pranishme në atë pjesë të trupit. Kjo mund të shkaktojë simptoma të tilla si fryrje, dhimbje të zorrëve dhe diarre. Duke konfirmuar diagnozën e alergjisë së proteinave të qumështit, është e rëndësishme të ndiqni një dietë të ekuilibruar dhe të shëndetshme. Në rastin e diagnozës së intolerancës ndaj laktozës nuk është gjithmonë e nevojshme të eleminohet produkti që e përmban atë, ndonjëherë është e mundur të identifikohet sasia e laktozës që mund të tolerohet pa shkaktuar simptoma. Nëse intoleranca është e lehtë, mund të kontrolloni simptomat duke zëvendësuar produktet e freskëta me ato të fermentuara ose duke pirë qumësht pa laktozë. Nëse intoleranca është serioze, është e rëndësishme të kushtoni vëmendje dhe të lexoni me kujdes etiketat mbi përmbajtjen e ushqimit. Për fat të mirë, sot ka disa alternativa vegjetale që zëvendësojnë konsumimin e qumështit të lopës dhe produkteve të derivative. Të tilla janë pijet e drithërave me bazë tërshëre, KAMUT®, orizi dhe soje.

12961
13 hours ago

Erdhi dhe një bashkëpunim tjetër i "Beavis and Butt-head" me adidas. Linja përbëhet nga 2 sneaker, 3MC dhe Matchcourt High RX, si dhe artikuj të tjerë veshjesh me logot e krijuara nga Mike Judge. Do të mund të gjehen vetëm në disa dyqane të zgjedhura adidasskateboarding dhe tek dyqani online. Bomb 📷: adidas Skateboarding albania kosovo shqiperia kosova tirana tiranapost tiranacity tirane prishtine prishtina visitalbania albanians albanian shqiperi durres durrescity durresi vlora vlore fier fieri shkodra berat gjirokaster prizren gjakova prishtinacity tiranalifestyle shqiperiaime richkidsalbania

190