bitola

55,300 Photos and Videos

20 minutes ago

Today during MakerSpace ACBitola: Make a Kite workshop, the people that took part in this workshop, after watching short video how to make a kite from a plastic bag, had chance to try and make, for the first time, their own kite. After this fun and joyful process, that was not that difficult according them, they were flying the kites outside. The weather maybe was not perfect for flying kites, but the project was successful anyway. This workshop was the first one from this week activities named: We like June's summer days! Tomorrow on the agenda is the visual storytelling day named Fotoromanzo. acbitola bitola june makerspace

110
46 minutes ago

🎀 Linen Midi Skirt (Code:1266) 🧬 %100 Cotton 👗 S/M/L ❤️ 6 colors 📏 Length 77 cm 💰 850 MKD (14 €) 💌 DM us for order 🚪 Pay at the door in Macedonia 💳 PayPal for international orders linen linenskirt linenmidiskirt midiskirts skopjeinfo skopjecity skopjecitymall skopjestreetstyle skopjefashion fashionweekendskopje bitola veles ohrid struga gostivar macedoniangirl fashiongroupmacedonia boutique fashiondesigner springsummer2019 macedonia europestyle_ europefashion europeonlineshop worldwide worldwideshipping istanbulbutikmk

70
1 hour ago

Encuentro de artistas en Bitola, Macedonia. Artistas de Italia,Serbia, Alemania, Macedonia, India, Brasil, Bulgaria, Ucrania y España. Un buen intercambio de ideas y proyectos futuros. arte artist artlovers artmeet bitola

141
2 hours ago

Hoje começou valendo mesmo. Muito louco pintar em um ambientes desses. Várias pessoas produzindo ao seu lado, olhando e comentando. Dá um certo nervoso mas tem um lado de compartilhar os processos em cada momento. bitola oilpainting artcolony

1229
2 hours ago

Balancing toner Балансирачки тоник Дали на вашето лице му треба уште нешто по чистењето? Уверете сѐ дека сите нечистотии се отстранети, затегнете ги порите и хидратирајте ја кожата со балансирачкиот тоник по чистење на лицето и пред хидратирањето. Додајте го балансирачкиот тоник во вашиот козметички режим и ќе ја почувствувате вашата кожа на сосем поинаков начин, ќе го освежите нејзиниот изглед и таа подобро ќе ги апсорбира корисните материи со кои ја храните. ✅ Освежува, смирува и хидратира. ✅ Го изедначува тенот и структурата на кожата. ✅ Ги затегнува порите. flp foreverliving makeup bodycare skincare healthy beauty toner tonic skopje ohrid tetovo prilep bitola

90
14 hours ago

This is the Greek archaeological site of Heraclea Lyncestis, considered a cultural treasure, was founded by Philip II in Macedonia. It was commercially important before the arrival of the Romans in 168 BC. The mosaics, unique of the construction, impress in the richness of details. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Aqui é o sítio arqueológico grego de Heraclea Lyncestis, considerada um tesouro cultural, foi fundada por Filipe II, na Macedônia. Foi comercialmente importante antes da chegada dos romanos em 168 AC. Os mosaicos, originais da construção, impressionam na riqueza de detalhes. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 📍Heraclea Lyncestis, Bitola, Macedonia do Norte ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ W/ collaboration of anaepoliveira ⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ summervibes photography northmacedonia bitola europe viajar travelling globetrotter travelblogger

220
14 hours ago

Aqui é o sítio arqueológico grego de Heraclea Lyncestis, considerada um tesouro cultural, foi fundada por Filipe II, na Macedônia. Foi comercialmente importante antes da chegada dos romanos em 168 AC. Os mosaicos, originais da construção, impressionam na riqueza de detalhes. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 📍Heraclea Lyncestis, Bitola, Macedonia do Norte globetrotters.travelbloggers ⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ summervibes photography northmacedonia bitola europe viajar travelling globetrotting

400
15 hours ago

*** 470 ден *** • Нарачај за 470 ДЕН •👉 Нарачај брзо и лесно од удобноста на вашиот дом 🚚Вршиме Достава низ цела Македонија🇲🇰. Како да нарачате? ⤵ - 📝 Инстаграм страница - ✉ Mail: exallmallmk gmail.com skopje shkup macedonia tetovo shkupi tetova gostivar prilep bitola strumica kosovo kosove prishtina gjakove ferizaj shqiperia tirana shqipetare shqipetar maqedoni peje gjilan

710
15 hours ago

*** 249 ден *** • Нарачај за 249 ДЕН •👉 Нарачај брзо и лесно од удобноста на вашиот дом 🚚Вршиме Достава низ цела Македонија🇲🇰. Како да нарачате? ⤵ - 📝 Инстаграм страница - ✉ Mail: exallmallmk gmail.com skopje shkup macedonia tetovo shkupi tetova gostivar prilep bitola strumica kosovo kosove prishtina gjakove ferizaj shqiperia tirana shqipetare shqipetar maqedoni peje gjilan

680
15 hours ago

*** 899 ден *** • Нарачај за 899 ДЕН •👉 Нарачај брзо и лесно од удобноста на вашиот дом 🚚Вршиме Достава низ цела Македонија🇲🇰. Како да нарачате? ⤵ - 📝 Инстаграм страница - ✉ Mail: exallmallmk gmail.com skopje shkup macedonia tetovo shkupi tetova gostivar prilep bitola strumica kosovo kosove prishtina gjakove ferizaj shqiperia tirana shqipetare shqipetar maqedoni peje gjilan

670
17 hours ago

🔽Double heart necklace ▶️Medicinski celik koj ne potemnuva i ne sozdava alergii ✔ ➡️Se isporacuvaat vo kutija 🎁 🔽Isporaka niz cela Makedonija ⛟🚛 🔽Info ili naracka vo inbox 📥📩 🎁 🎁 🎁 🎁 🎁 скопје македонија инстаграмџики инстаграмџии среќа macedonia skopje makedonija ohrid bitola tetovo kumanovo veles strumica kicevo skopjecity kavadarci instagram stip prilep struga negotino vinica kocani radovis krusevo resen kratovo nakit накит

670
18 hours ago

Хотел Епинал е најубав во јуни, кога липите се расцутени, а неодоливите мириси од кујната на градската кафеане ги привлекуваат минувачите да седнат во летната бавча и ги пробаат неодоливите специјалитети на шефот Видоевски 🌼 HotelEpinal Bitola ShirokSokak VisitBitola

230
21 hours ago

55 ХРАНЛИВИ НУТРИЕНТИ НА ЕДНО МЕСТО! 🔴Forever Daily 🔴Форевер дејли 🔴Секојдневниот додаток на исхрана на ФЛП е идеално балансирана комбинација од 55 нутриенти, помеѓу кои и незаменливи витамини и минерали, важни природни фитонутриенти, биофлавоноиди, современи антиоксиданси со молекуларна технологија и патентирана комбинација од овошје и зеленчук. Благодарение на патентираниот АОС комплекс од алое и олигосахариди тoj обезбедува поефикасно усвојување на хранливите состојки, а минералите ги насочува кон конкретни системи во организмот. 🔴Искомбинирајте го со некој од Алое вера геловите и секоја клетка ќе ви биде благодарна. За повеќе информации контактирајте не во порака или на телефонскиот број 077 66 12 88 forever foreverliving flp macedonia makedonija daily foreverdaily vitamins multivitamin fruit vegetables skopje bitola ohrid veles struga dojran kicevo tetovo resen

330
21 hours ago

АТАНАС НИВИЧКИ - Македонски револусионер, член на МРО/ТМОРО, војводата во Струмичко. Роден е во селото Нивичани, Кочанско. По вклучувањето во Организацијата станал еден од најдоверливите луѓе на Гоце Делчев, Во 1897 година, заедно со Гоце Делчев учествувал во неуспешниот обид за киднапирање и издејствување на паричен откуп за струмичкиот Назлим-бег. Бил раководител на пунктот на организацијата во селото Нивилани. ATANAS NIWICHKI - Macedonian Revolutionary, member of MPO / TMOPO, the commander in Strumica. He was born in the village of Nivichani, Kocani. After joining the Organization he became one of the most trusted people of Gotse Delchev. In 1897, together with Goce Delchev participated in the failed attempt to kidnap and make money purchases for the Strumica Nazlimbeg. He was the head of the organization's point in the village of Nivichani. vmro bmpo slobodailismrtzamakedonija slobodailismrt слободаилисмрт вмро македонија македонски македония dazivejmakedonija makedonija macedonian komiti patrioti makedonijanamakedoncite istorija mkd bitola skopje prilep ohrid struga strumica stip kumanovo veles historija history

230
22 hours ago

АТАНАС ДИМИТРОВ - Македонски револуционер, член на МРО/ТМОРО и војвода во солунско. Роден е во селото Градобор, Солунско. По зачленувањето во Организацијата станал курир. Извесно време вил член на тајната полиција и терорист на Организацијата. Во 1895 година бил уапсен од турската власт и осуден на затвор во градот Солун. По 6 месеци побегнал од затворот. Во 1898 година станал комита во четата на војводата Михаил Попето во Гевгелиско. Организацијата го назначила за војвода на чета во Солунско. Загинал во битка со турската војска, со целата свота чета откако бил поткажан од локални гркомани. ATANAS DIMITROV - Macedonian revolutionary, member of MPO / TMOPO and Duke of Solun. He was born in the village of Gradobor, Solun. After becoming a member of the Organization, he became a courier. For some time he was a member of the secret police and a terrorist of the Organization. In 1895 he was arrested by the Turkish authorities and sentenced to prison in the city of Solun. After 6 months, he fled the prison. In 1898 he became a commie in the commander of the Duke Mikhail Popeto in Gevgelija. The organization appointed him to the Duke of Solun. He died in a battle with the Turkish army, with his entire company after being indicted by local Greek men. vmro bmpo slobodailismrtzamakedonija slobodailismrt слободаилисмрт вмро македонија македонски македония dazivejmakedonija makedonija macedonian komiti patrioti makedonijanamakedoncite istorija mkd bitola skopje prilep ohrid struga strumica stip kumanovo veles historija history

270
22 hours ago

🔽Set "Tree of Life" ▶️Lance i narakvica od medicinski celik koj ne potemnuva i ne sozdava alergii ✔ ➡️Se isporacuvaat vo kutija 🎁 🔽Isporaka niz cela Makedonija ⛟🚛 🔽Info ili naracka vo inbox 📥📩 🎁 🎁 🎁 🎁 🎁 скопје македонија инстаграмџики инстаграмџии среќа macedonia skopje makedonija ohrid bitola tetovo kumanovo veles strumica kicevo skopjecity kavadarci instagram stip prilep struga negotino vinica kocani radovis krusevo resen kratovo nakit накит

791