shqip

159,214 Photos and Videos

25 minutes ago

SADIKU: “PRONTO PER DOMANI!” 🇮🇹 Buone notizie per Panucci. Sadiku domani ci sarà, guiderà lui l’attacco albanese. L’infortunio ormai è storia vecchia. 🇦🇱Lajme e mir për Panucci. Sadiku esht gati për ndeshjen e neser. Lojtari i Luganos do luanj nga minuta e pare. shqip albania shqiptar shqiperietnik kosovo kosovar kosovian tetovo ballistet plisat kombetare tirana kuqezi kuqezijeti shqipe albanians albanian albaniansbelike albanese 🇽🇰 shqiperi 🇦🇱 shqipëri albanianboy kombetarja

391
27 minutes ago

💣 Cmimi: 30€🔥🔥🔥 🔘 Super cilesi, nuk humb ngjyren, 2 varese dore dhurate 🎁 🔘 Porosit ne insta-direct 🔘 Posta falas brenda Kosoves⠀ 🔘 Shqiperi posta 3€

271
32 minutes ago

VAJI I KOKOSIT ONEVA Cmimi 1200 leke Transport falas Vaji I Kokosit bёn pjesё tek yndyrnat e ngopura tё “mira” ku nё bazё tё evidencave mjekёsore ёshtё parё se vepron nё: 1- Shёrimin e plagёve: Vaji I kokosit njihet pёr vetitё e tij shёruese tё plagёve qё nё kohёt e lashta. Tre mekanizmat me tё cilat ai e arrin kёtё funksion janё: 1: Ri-lizimin 2: Pёrshpejtimin e aktivitetit enzimatik antioksidativ 3: Stimulimin e ngjitjes sё kolagjenit nё indin rigjenerues. Nё mjekёsinё popullore ёshtё parё veprimi I tij shumё I shpejtё me sulfadiazinёn e argjendit nё rikuperimin e djegieve tё lёkurёs. 2- Veti anti-mykotike: Nё njё studim tё kryer nё 2004, 52 lloje Kandida tё izoluara u ekspozuan ndaj vajit tё kokosit. Candida Albicans, njё nga llojet mё tё njohura tё mykut shfaqi ndjeshmёrinё mё tё lartё (pra vaji I kokosit dha njё efekt potencial mbi shfarosjen e tij). Studiuesit konkluduan domosdoshmёrinё e pёrdorimit tё vajit tё kokosit nё trajtimin e mykut veçanёrisht nё shoqёrimin e medikamenteve ndaj tё cilave ka filluar shfaqja e rezistencёs. 3-Djeg yndyrnat : Edhe pse duket e çuditshme qё njё yndyrё mund tё djegё njё tjetёr ydyrё ёshtё parё se pёrdorimi I vajit tё kokosit 2 lugё gjelle nё ditё (30ml) pёr tre muaj rresht si tek meshkujt ashtu dhe tek femrat shkakton uljen e yndyrnave nё pjesёn e barkut dhe vitheve. 4-Zhvillimin e trurit: Nё vitin 2006 nё njё publikim nё revistёn Neurobiology of Aging (Neourobiologjia e Plakjes), u tregua se pёrdorimi I triglicerideve tё mesme( tё cilat gjenden nё sasi tё larta nё vajin e kokosit) nё 20 persona me sёmundjen Alzaimer ose me dёmtim konjuktiv tё nivelit mesatar,dha rezultat me njё rritje sinjikative tё trupave ketonik (brenda 90 minutave pas marrjes) lidhur me zhvillimin konjuktiv tё matur nё ata me mё shumё disfunksion natyre bio brand herbal herbalbrands porosi order bli online shqip besueshmeri cit_terra_gruppe Privatesia e klienit 100% e sigurt HERBAL BRANDS -është shërbim online për Shqipëri & Kosovë -Porosia arrin 1/3ditë (tiranë brenda ditës) -Pagesen pasi ta pranoni porosinë -Porosit Tel, Viber & WhatsApp +355699563874 HERBAL BRANDS - Lider i brendeve herbale

10
54 minutes ago

Balenciaga nr 36-40

191
55 minutes ago

Nr 36-40 Sapo Erdhi ⭐️

131
55 minutes ago

Nr 36-44 💥

201
1 hour ago

💥 POROSIT TANI 💥 ➡️Shisha wape iStick Pico ➡️Çmimi 24.99€ ➡️Transporti Falas🇽🇰 ➡️Për porosi na shkruani në Direct📨

61
1 hour ago

💣 Ore + 2 varese⚡25€🔥🔥🔥 🔘 Kualitet i larte, nuk humb ngjyren, rripa gome cilesor 🔘 Porosit tek mesazhet 🔘 Posta falas brenda Kosoves⠀ 🔘 Shqiperi posta 3€

432
2 hours ago

"Zonja Renoir dhe i biri" Pierre-Auguste Renoir (1841-1919) ishte një artist francez i cili ishte një piktor kryesor në zhvillimin e stilit Impressionist. Si celebrator e bukurisë dhe sensualitetit sidomos femërore, është thënë se "Renoir është përfaqësuesi i fundit i një tradite e cila shkon direkt nga Rubens të Watteau. Pierre-Auguste ishte babai i pikorit Pierre Renoir ishte regjisori Jean Renoir. Pierre-Auguste Renoir ka lindur në Limoges, Haute-Vjenë,Francë, fëmija i një familjeje të klasës punëtore. Si një djalë, ai ka punuar në një fabrikë prej porcelani, ku talentin e tij duke çuar në atë që të zgjedhur për të pikturuar harton në Kinë gjobë. Ai gjithashtu pikturuar perdet për misionarët e huaj dhe dekorata për tifozët para se ai u regjistrua në shkollën e artit. Gjatë këtyre viteve të hershme, ai i vizitoi shpesh Luvrit për të studiuar piktorëve francez master.

222
2 hours ago

💣 Ore + 2 varese⚡25€🔥🔥🔥 🔘 Kualitet i larte, ruan ngjyren, rripa gome cilesor 🔘 Porosit ne insta-direct 🔘 Posta falas brenda Kosoves⠀ 🔘 Shqiperi posta 3€

362
3 hours ago

Fasule tave E gjeni me video në Highlights nën emrin "Tavë fasuleje" Përbërësit 500 gr pllaqi 2 karrota (unë nuk i kisha) 1 qepë 2.3 l ujë 1 filxhan kafeje vaj ulliri 4-5 gjethe dafine 6 thelpinj hurdhëra 1 lugë çaji rigon 1/2 lugë çaji piper i zi 1 lugë çaji spec i bluar 2 lugë gjelle koncentrat domateje 4 lugë gjelle salcë domatesh ose 1/2 domate pure 1/2 lugë gjelle kripë Tufë majdanozi Përgatitja Vëmë të zjejnë fasulet vetëm me ujin, specin, koncetratin dhe kripën. Aq sa kalojnë gjysmë zjerjen. Diku 40-60 minuta. Heqim nga zjarri. Te ena ku u zjenë fasulet, shtojmë të gjithë përberësit e tjerë, përveç majdanozit. Pra: karrotat, qepën, hurdhërat, vajin, kripën, piperin, rigonin e dafinën. Unë parapëlqej ti kaloj në blender qepën, hurdhërat dhe karrotën, duke përftuar kështu, bluarjen e tyre. I kalojmë në tepsi dhe i fusim në furrë për rreth 1-2 orë (varet nga zjerja që pllaqia jonë ka) në temperaturën 320°C . 10 minuta para fikjes shtojmë majdanozin e grirë. Trazojmë me lugë masën dhe e lëmë tavën tonë të vazhdojë pjekjen. Ju bëftë mirë! Zoti ju bekoftë! gatimeteanxhit gatimeshtepie gatuajvete gatuajshqip foto instagram insta instafoto anxhi shqip recete recetegatimi pllaqi tave recetegatimi gatimtradicional pllaqishtepie recetepllaqie

1170
3 hours ago

Arritje të reja porosit tani!📥 Ora për Meshkuj Qmimi 18€ Për me shum na shkruani në DM📨 Transporti falas në Kosove🇽🇰

171
1 day ago

Sado lumturi që mund të të falë dikush,nëse nuk e bën ti veten të ndihet plot,nuk mund t'a bëj askush tjetër! E di ku gjendet ajo?! Pikërisht tek heshtja! Sigurisht,nëse arrijmë t'a dëgjojmë. Unë nuk jam plotësisht e lumtur sepse akoma nuk e kam dëgjuar siç duhet heshtjen time! Sepse ka zhurma që nuk ma lejojnë. Zhurma të së shkuarës,veprime të së tashmes,vetë unë. Por,kam besim se një ditë do arrij t'a dëgjoj. Dhe kur t'a bëj do jem e lumtur Filozofi GjuhaShqipe PeshaeFjales Mendo Pozitivitet Energji Motivim Dashuri Albanianphilosophy shqip motiv inspiration Vetebesim thenie shprehje shkrime shkrimeshqip thenje thenieteshpirtit fialezemre tedua lot zemrathyhet zemra zemerthyer zemer shpirtibinjak shprehje xhelozia lamtumire ndjenja

1482