shqiptart

19,873 Photos and Videos

1 hour ago

Tost me pançetë Përbërësit 4 feta pançetë 4 Kokrra vezë kripë 250 ml qumësht soje 4 feta bukë vaj ulliri 80 gr krem djathi 4 kokrra domate pomodorini sallatë jeshile sheqer piper Përgatitja: Në tigan vendosim me pak vaj ulliri vendosim pançetën dhe e skuqim. Ne nje ene tjeter rrahim vezet, duke i shtuar sheqer dhe piper. Shtojme edhe pak kripe dhe masen e qumeshtit, duke e trazuar vazhdimisht. Buket e perzgjedhura per tost i lyjme me masen kremoze qe krijuam dhe i skuqim ne tigan. Pasi buket skuqen i lyejme me kremin e djathit siper i vendosim panceten, pastaj domaten pomodorini te prere ne feta dhe nje fete sallate jeshile dhe siper saj feten tjeter te tostit. (Mund ta bejme dy here kete gje) gjithckangakuzhina kuzhinatradicionale kuzhinashtepisesime kuzhina kuzhinashqiptare kuzhina_ealbes kuzhinajone kuzhinaalbania kuzhina_al kuzhin kosove kosovo shqiperi shqiptart nusret food foodporn

1062
13 hours ago

👅 MASA : S deri në XXL 😃 Vonesa : 2-3 ditë🔥 Transporti : Falas Në Tiranë 😱 Material : Pambuk 100 % ✅ Modeli : T-SHIRT - HOODIE - PULLOVER - HOODIE CROP TOP - LONG HOODIE ☺️ Ngjyrat : Mbi 12 ngjyra gjëndje Porosite si në foto ose personalizoje vetë 👕 •••••••••BE DESIGNER FOR ONE DAY••••••••• tshirt shirt bluzatepersonalizuara shqiptart shqiptare albanian shqipet tironc madeinalbania love city cities tirana kukes shkodra dibra tropoja elbasan korca lezha vlora albania tirona tshirt shqiperi clothes julis clothing international brand ORDER NOW 📥

691
14 hours ago

Red logo 😋 MASA : S deri në XXL 😃 Vonesa : 24 Orë 🔥 Transporti : Falas 😱 Material : Pambuk 100 % ✅ Shkrimi : 2 vjet garanci lajeqyshdush 😉 Modeli : T-SHIRT - HOODIE - PULLOVER - HOODIE CROP TOP - LONG HOODIE ☺️ Ngjyrat : Mbi 12 ngjyra gjëndje Porosite si në foto ose personalizoje vetë 👕 •••••••••BE DESIGNER FOR ONE DAY••••••••• tshirt shirt bluzatepersonalizuara shqiptart shqiptare albanian shqipet tironc madeinalbania love city cities tirana kukes shkodra dibra tropoja elbasan korca lezha vlora albania tirona tshirt shqiperi clothes julis clothing international brand ORDER NOW 📥

711
16 hours ago

Casa De Papel 😍 MASA : S deri në XXL 😃 Vonesa : 2-3 ditë🔥 Transporti : Falas Në Tiranë 😱 Material : Pambuk 100 % ✅ Modeli : T-SHIRT - HOODIE - PULLOVER - HOODIE CROP TOP - LONG HOODIE ☺️ Ngjyrat : Mbi 12 ngjyra gjëndje Porosite si në foto ose personalizoje vetë 👕 •••••••••BE DESIGNER FOR ONE DAY••••••••• tshirt shirt bluzatepersonalizuara shqiptart shqiptare albanian shqipet tironc madeinalbania love city cities tirana kukes shkodra dibra tropoja elbasan korca lezha vlora albania tirona tshirt shqiperi clothes julis clothing international brand ORDER NOW 📥

651
19 hours ago

Follow aboutkosovo for more! Now this is a similar version hope you like it! 1. Song ———————————————————————— Kqyrni shoqe qka ka rritur nana- (Singer?) can sing everybody ———————————————————————— 2. Song ———————————————————————— tayna - kce ———————————————————————— kosovo kosovo🇽🇰 kosova kosove freekosovo free kosovoteam kosovoarmy kosovomodels kosovogirl albania shqiperia shqipe shqiponja modele shqiptare shqiperi shqiptart tayna kce doruntina shala doruntinashala proud proudtobealbanian

211
22 hours ago

Rizoto me pulë dhe kërpudha Përbërësit: 2 lugë gjelle gjalpë 2 ½ filxhanë kërpudha të freskëta, 2 gjokse pule të prera ½ filxhanë lëng pule (i ngrohtë) ½ filxhan oriz për rizoto ½ gotë verë e bardhë 1 qepë e mesme 4 thelpi hudhra, te shtypura 1 filxhan djathë parmixhan i grirë ¼ filxhan pana (sipas dëshirës) 2 lugë gjelle majdanoz i freskët, i grirë Vaj ulliri Kripë Piper Pergatitja: Në një tenxhere të madhe, nxehim vajin dhe skuqim mirë, nga të dyja anët filetot dhe kërpudhat. Pasi të skuqen, i heqim dhe i lëmë mënjanë. Në të njejtën tenxhere, shtojmë gjalpë dhe skuqim qepën e hudhrat. Hedhim orizin dhe e perziejmë vazhdimisht për dy minuta. Shtojmë verën, kripë, piper duke e përzier derisa vera të përthithet. Shtojmë ½ filxhani lëng pule duke e përzier, që të përthithet sa më mirë. Vazhdojmë të gatuajmë orizin, duke shtuar herë pas here ½ filxhani lëng pule derisa të përthithet. Duke gatuar në këtë mënyrë, do të na duhen rreth 25-30 minuta derisa orizi të jetë i butë. Pak minuta pasi kemi hedhur masën e fundit të lëngut, shtojmë përzierjen e pulës dhe kërpudhave. Në fund, shtojmë ½ filxhani djathë parmixhan të grirë, majdanoz dhe pana. I përziejmë mirë të gjithë përbërësit. E heqim nga zjarri kur të jetë përthithur i gjithë lëngu dhe rizoto të jetë bërë e dendur nga kremi. E shërbejmë menjëherë me parmixhan te grirë, sipas dëshirës qe te behet kremoze gjithckangakuzhina kuzhinatradicionale kuzhinaalbania kuzhina kuzhinajone kuzhina_al kuzhina_ebinjakeve kuzhina_ealbes kosove shqiperi shqiptart joq albanskenderaj miriamcani food foodporn

2312
1 day ago

▪Follow sitegatuajm🍂 dhe artgatimi🍂 per me shume Produkte, Receta, Video dhe Foto rreth gatimit cdo dite😍😊 ▪Komentoni dhe beni TAG personat qe duhet ta shikojn 😍😍 》》Credits tastemade Vizitoni》 zshop.al dhe 》 ushop.al per produkte te ndryshme online tirana albania shqipe  tiranacity shkodra prizren tetova prishtina kosova shqiptart kuqezi durres gjilan shkoder vlora elbasan korce pogradec sarande kukes osamire dibra tropoja puka berati gjirokaster shqiptar albanian

1501
2 days ago

Well - Said 😋 MASA : S deri në XXL 😃 Vonesa : 24 Orë 🔥 Transporti : Falas 😱 Material : Pambuk 100 % ✅ Shkrimi : 2 vjet garanci lajeqyshdush 😉 Modeli : T-SHIRT - HOODIE - PULLOVER - HOODIE CROP TOP - LONG HOODIE ☺️ Ngjyrat : Mbi 12 ngjyra gjëndje Porosite si në foto ose personalizoje vetë 👕 •••••••••BE DESIGNER FOR ONE DAY••••••••• tshirt shirt bluzatepersonalizuara shqiptart shqiptare albanian shqipet tironc madeinalbania love city cities tirana kukes shkodra dibra tropoja elbasan korca lezha vlora albania tirona tshirt shqiperi clothes julis clothing international brand ORDER NOW 📥

871
2 days ago

💣 Cmimi: 20€🔥🔥🔥 🔘 Super cilesi, multifunksionale digital & analog 🔘 Porosit ne insta-direct 🔘 Posta falas brenda Kosoves⠀ 🔘 Shqiperi posta 3€

381